Kā tikt galā ar remontu krīzes laikā?

Jūs plānojāt kosmētisko vai kapitālo remontu, bet pēkšņi pasaule mainījās un atkal notika neparedzēta krīze?


 

Šajā publikācijā mēs aplūkosim ekonomiskās klases remonta kategoriju un mēģināsim Jūs iedvesmot un iedrošināt pārmaiņu paveikšanai. Balstoties uz izpildītāja pieredzi, mēs dalīsimies idejās, lai jūs varētu tikt galā ar izaicinājumiem, gudri plānojot savu laiku, pūles un resursus.

Ko darīt patstāvīgi un uz kādu darbu uzaicināt profesionāļus?

 


 

Šajā jautājumā jāsāk no pašu vēlmes veikt dažāda veida darbus, attiecīgi savām spējām, iemaņām un prasībām par remonta gala rezultātiem. Remontdarbiem var būt vairākas iespējas.
 

  • Sagatavošanas un pamatdarbi tiek doti kvalificētiem darbiniekiem, un īpašnieks nodarbojas ar apdari un apdari.
     
  • Citā gadījumā klients var veikt sagatavošanas un demontāžas darbus demontāžai, iegādāties un piegādāt materiālus, dažreiz palīdzot palīgdarbos.

Veiksmīgi īstenojot katru no šiem variantiem, var ievērojami samazināt darbaspēka izmaksas, ņemot vērā kopējās remonta izmaksas.
 

Uz kā drīkst vai nedrīkst taupīt?

Meklējot iespējas ietaupīt remonta līdzekļus krīzes laikā, bieži ciest var šādas pozīcijas: materiālu kvalitāte, darba izmaksas vai amatnieku kvalifikācija. Tomēr mēs iesākam sākt ar pārdomātu organizciju un laika resursu plānošanu! 

Plānošana ir labākais ieguldījums veiksmīgā renovācijā un lieliska iespēja ietaupīt līdzekļus. Pakāpeniska remonta plānošana, pareiza darba posmu definēšana, savlaicīga materiālu piegāde ļauj efektīvāk organizēt remonta procesu. Plānojot šos posmus, tiek novērsta dīkstāve, materiālu izdevīga iegādāšanās, izvairīšanās no papildu izmaksām par trūkstošo materiālu piegādi un kļūdu labošanas.

Pastāv iespēja ietaupīt uz materiāliem ar dažādām kvadrātmetra izmaksām. Izvēloties apdares materiālus, ir vērts iepriekš plānot izkārtojumu un apdares tehnoloģiju, lai izvairītos no pārmērīga materiāla daudzuma iegādāšanās.

Izvēloties vienu un to pašu apdares materiālu vairākām telpām, jūs varat ietaupīt ievērojamu naudas summu. Piemēram, var izmantot tās pašas grīdas flīzes vannas istabās un koridoros, kāarī  visās izstabās izmantojot viedādu laminātu, kas ievērojami samazina apgriešanas laikā radušos atkritumu daudzumu un kopējo materiāla patēriņu.

Izvēloties lētu materiālu starp analogiem, pārliecinieties, ka materiāla tehnoloģiskās īpašības nepalielina tā izstrādes darbietilpību, jo kvalificēts darbaspēks un papildu pavadītais laiks var izrādīties dārgāks nekā paredzamais ietaupījums.

Savlaicīgi organizēta materiālu piegāde ļauj ietaupīt piegādes un transporta izmaksas un veikalu apmeklēšanas laiku.
 

Kur, ko un kā nopirkt?
 

Ekonomiskās klases remonta gadijumā materiālu iegādi veikalā-noliktavā vai salonā var aizstāt ar būvmateriālu bāzes apmeklējumu. Šādas bāzes var piedāvāt ievērojamus ietaupījumus parastajiem materiālu veidiem. Būvmateriālu bāzēs personāla attieksme un produktu izkārtojums drīzāk būs ne tik pievilcīgs kā veikalā. Bet piedāvajums noteikti ir izdevīgs!

Varbūt ir pienācis laiks atbalstīt vietējo ražotāju? Bieži vien vietējie uzņēmumi piedāvā produktus daudz lētāk nekā pasaules ražotāji. Jūs varat atrast kvalitātes piemērus, kas nav sliktāki nekā ārvalstu ražojumu, bet ar pieticīgāku sortimentu, opcijām, toņiem un papildu parametriem.
 

Darbinieki, sabiedrība un attiecības.
 

Iepazīstiet savus kaimiņus, uzziniet, kas nesen taisija remontu. Tādējādi jūs varat uzzināt pašreizējās remonta darbu cenas vai iegūt meistaru kontaktus, kuru rezultātu jūs varat novērtiēt klātienē.

Izvēloties darba ņēmējus, meklējiet amatniekus, kuri var demonstrēt sava darba piemērus, rekomendācijas un dokumentus, kas apstiprina viņu kvalifikāciju. Priekšroka jādod darbiniekiem vai uzņēmumiem ar darba līgumu, kas kalpos kā paveikto darbu garantija.

Meklējiet meistarul laicīgi un aizņemiet rindu viņu grafikā, pat ja jums ir jāgaida. Nereti izrādās ka uzaicinātie darboņi patiesībā nav nekādi profesionāļi. Ļoti bieži pasūtītājam ir jāpārmaksā par nekvalificētu amatnieku kļūdu novēršanu.

Krīzes laikā konkurence remonta un celtniecības darbu tirgū ievērojami palielinās. Pateicoties tam, neprofesionālie amatnieki tiek izvadīti no tirgus ātrāk nekā "miera laikā" un dod vietu speciālistiem, kuri veic kvalitatīvu remontu par atbilstošu cenu. Secinājums: krīzes laikā jūs varat ietaupīt, sameklējot un algojot profesionāļus.

Jebkurā gadījumā neķerēties uz piedāvājumu ar zemāko cenu. Atcerieties sakāmvārdu par skopo, kurš maksā divreiz. Jums vajadzētu būt uzmanīgiem ar avansiem, un nesteigties dod naudu uz priekšu. Jebkuras monetārās attiecības jāveic rūpīgi un jālūdz darbiniekiem atskaitīties par līdzekļiem, laikiem un tēriņiem.

Lai jūsu remonts tiek veiksmīgi pabeigts un ilgst ilgu laiku!

Visi jaunumi
Vai vēlaties iegūt labāku pieredzi, izmantojot vietni? Piekrītiet mūsu sīkdatņu politikai.